3. ja 4. aprillil toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis arstide liidu aastakonverents Eesti Arstide Päevad.
Avasessiooni teemaks on kogu ühiskonnale oluline patsiendi elulõpu tahteavaldus. „Tänapäeva meditsiinis austame patsiendi autonoomiat ja soovime, et inimesed saaksid avaldada oma hästi läbimõeldud tahet, kuidas neid elu lõpus aidata,“ ütles arstide liidu president Neeme Tõnisson.
Tähistame Eesti Arstide Seltsi Rootsis 80. aastapäeva. Kodumaalt lahkuma sunnitud kolleegid asutasid 1945. aastal seltsi, mis kandis arstide liidu järjepidevust okupatsiooniajal ja tegutseb tänaseni.
Konverentsil arutleme, kas laste erakorraline arstiabi vajaks muutusi, käsitleme kirurgilise ravi ja psühhiaatria korraldust ning räägime tehisaru kasutamisest Rootsi ja Eesti meditsiinis. Kõneleme sellest, kuidas sotsiaalmeedia ja doktor Google patsiendi-arsti suhet mõjutavad ning uurime paindliku töökorralduse ja töökeskkonna parandamise võimalusi tervishoius.
Eesti Arstide Päevad on suurim iga-aastane arstide konverents Eestis, mida arstide liit korraldab alates 1994. aastast, traditsioon sai alguse aastail 1920–1939. Tänavu osaleb üle 500 arsti, arstiteaduse üliõpilase ja tervisevaldkonna spetsialisti. Lisaks Eesti arstidele ja teadlastele esinevad külalised Soomest, Rootsist ja Leedust.
Avasessioonist toimub 3. aprillil kell 10.20–12.30 veebis otseülekanne, mida saab jälgida arstide liidu kodulehel
Katrin Rehemaa
Eesti Arstide Liidu tegevjuht