Postiloendid

Eesti Arstide Liit kasutab omavaheliseks suhtlemiseks postiloendeid.

Postiloend on kogumik meiliaadresse (eposti aadresse) kuhu saab kirju saata ühise aadressi kaudu. Postiloendi (teiste sõnadega ka list või mailinglist) kaudu kirja saanu võib sellele vastata ja nii tekib omamoodi elektrooniline konverents. Sellise meetodi eelis on kiire ja ajasäästlik masskirjade saatmine. Eesti Arstide Liidu liikmed saavad oma informatsiooni kiirelt ja ajakadudeta. Puuduseks on kindlasti asjaolu, et saates madalakvaliteedilisi kirju, reostab saatja kõigi liikmete epostkaste.

Meil on üks keskne postiloend aadressiga liikmed [ätt] arstideliit.ee. See postiloend on ühesuunaline ja mõeldud liikmetel info saatmiseks. Selle kaudu diskussioone ei toimu. Soovides postiloendisse kirja saata, tuleb see esmalt saata arstide liidu peasekretärile dr Katrin Rehemaale (katrin. rehemaa ätt arstideliit.ee)

NB! Alates veebruarist 2015 võib arstide liidu liikmete postiloendisse kuuluda iga arst. St, et postiloendisse kuulumiseks ei pea olema arstide liidu liige. Selleks tuleb sooviavaldus saata meie registripidajale aadressil tiiuvettner ätt gmail.com

Eesti Arstide Liidu postiloendi liikmed ätt arstideliit.ee liikmeks olemine on kohustuslik kõigile liikmetele ning selles osas erandeid ei tehta.

Vabatahtlikult võib liituda postiloendiga arutelu ätt arstideliit.ee. See postiloend on mõeldud piiranguteta arstidevaheliseks aruteluks. Liitumiseks tuleb sooviavaldus saata registripidajale aadressil register [ät] arstideliit.ee.

Piirkondlike ühenduste posiloendite liikmelisust korraldab iga piirkondlik ühendus iseseisvalt.

Esineb juhuseid, kus liige ei saa kirju kätte. Sellise probleemi saab lahenada iga liige ise. Selleks ei pea pöörduma peasekretäri poole. Probleemi lahendamiseks:

  • kontrolli, kas eposkastis on piisavalt ruumi;
  • kontrolli, kas epostkasti programm ei suuna kirju automaatselt rämposti kausta;
  • kui eelnevast ei ole kasu, siis kirjuta kindlasti arstide liitu, aadress on arstideliit ät arstideliit.ee

NB! Eesti Arstide Liit ei kasuta alates 2013 aastast posiloendite nimekuju nimi ätt lists.arstideliit.ee. Selle asemel on nimekuju nimi ätt arstideliit.ee.

Soovides luua oma piirkondlikule ühendusele või mõnele muule arstide grupile oma postiloendi, palume kirjutada arstideliit [ätt] arstideliit.ee Listi loomine on loomulikult tasuta.