Eesti Arstide Liit 100

Sel aastal tähistame arstide liidu 100. sünnipäeva.

 

28. veebruaril 1921. aastal registreeriti Eesti Arstideseltside Liidu (EASL) põhikiri, mis oli vastu võetud 1920. aasta detsembris Tallinnas toimunud esimestel arstidepäevadel. Liidu järjepidevust kandis nõukogude okupatsiooniajal Eesti Arstide Selts Rootsis, kuni 1988. aasta 11. juunil Eesti Arstide Liidu tegevuse taastasime.

Arstide liidu juubeliaasta on jõudnud teise veerandisse. Esimesed sünnipäevasündmused on toimunud ajastutruult veebis. 2. veebruaril avati konverents Kliinik 2021 EALi sessiooniga „Töötajate heaolu ja tervis“ ja 28. veebruaril esitlesime raamatut „Arstide liidu sajand“ ning EAL 100 postmarki. Need on järelvaadatavad.

 

21. mail toimub eetikakonverents pealkirjaga „Vaktsineerimisvabadus – isiku autonoomia vastuolus ühiskonna huvidega“. Esinevad vandeadvokaat Ants Nõmper, rakubioloogia professor Toivo Maimets, infektsioonhaiguste arst Pilleriin Soodla ja praktilise filosoofia professor Margit Sutrop. Suure tõenäosusega peame leppima veebikonverentsiga, kui aga vähegi võimalik, siis on toimumiskohaks Narva-Jõesuu. Arstide liidu eetikakomitee lahendab küsimust: kui kaugel kaaskodaniku ninast lõpeb inimese õigus rusikatega vehkida. Osalejate registreerimine algab aprilli lõpus.

 

21. augustil peame Tartus arstide liidu maja õues aiapidu. Lisaks arstide liidule on tänavu ümmargune tähtpäev ka nooremarstide ühendusel ja arstiteadusüliõpilaste seltsil. Nemad koos Tartu arstide liiduga ongi peo korraldajad. Niisiis tähistame EAL 100., ENÜ 30. ja EAÜS 30. sünnipäeva ja pealekauba on 11. juunil Eesti arstide liidu tegevuse taasalustamise 33. aastapäev. Noored kolleegid on kavandanud laheda suvise perepeo ja tellinud ilusa ilma.

Kui juunikuus veel isegi õues koguneda ei tohi, siis lükkame peo edasi 21. augustile. Zoomis on aiapidu suhteliselt keeruline pidada, sest võib-olla kõigil pole oma aeda.

 

Eesti Arstide Päevad on 17.–18. septembril Tallinnas Noblessneris.

Kavas on nagu ikka konverents, näitus ja pidu. Osa sessioone on samad, mis pidid toimuma eelmisel aastal, osa uued. Muidugi ei saa konverentsil üle ega mööda COVID-19 epideemiast. Korraldajad on EAL, infektsioonhaiguste, kopsuarstide ja immunoloogide-allergoloogide selts, eetikakomitee, ENÜ ja EAÜS.

Peoõhtu korraldamisel lööb kaasa Tallinna arstide liit.

Osalejate registreerimist alustame augustist, konverentsi teemad ja kava avaldame mais-juunis.

Arstide päevi ei jäeta ära ega lükata edasi. Varuplaan on veebikonverents samadel kuupäevadel.

 

12. novembril korraldab Pärnu arstide liit Taastumiskonverentsi. Soovime pakkuda koroonaeesliinil suure koormusega töötanud arstidele koolitust, kuidas oma töövõimet taastada, samuti on kavas veidi lõõgastavat meelelahutust. Konverentsi teemade hulgas on taastusravi, sealhulgas Pärnu kurortoloogia ajalugu, räägime vaimse tervise taastamisest, tervislikust toitumisest, unest ja paljust muust.

 

Sügisene volikogu koosolek on kavas Saaremaal ja aastale paneme punkti tavalisest veidi uhkema üldkoguga Tartus.

 

Piirkonnaliitude kaudu oleme hakanud koguma fotosid ning lugusid arstide elust ja mitte ainult tööst, vaid ka tegevusest ja harrastustest väljaspool arstiametit. Kellel on midagi huvitavat kolleegidega jagada, võtke palun ühendust oma piirkonnaliidu juhtidega või kirjutage e-posti aadressil eal100@arstideliit.ee

 

EAL_EAL100_madusinine_RGB