Eesti Arstide Liit 100

Sel aastal tähistame arstide liidu 100. sünnipäeva.

 

28. veebruaril 1921. aastal registreeriti Eesti Arstideseltside Liidu (EASL) põhikiri, mis oli vastu võetud 1920. aasta detsembris Tallinnas toimunud esimestel arstidepäevadel. Liidu järjepidevust kandis nõukogude okupatsiooniajal Eesti Arstide Selts Rootsis, kuni 1988. aasta 11. juunil Eesti Arstide Liidu tegevuse taastasime.

 

Tähistame oma liidu juubelit kogu aasta jooksul terves Eestis. Suurem osa üritusi toimub aasta teisel poolel, usume, et siis saame kohtuda juba silmast silma, mitte veebi vahendusel.

 

Arstide liidu ja ülikooli hea koostöö kinnitusena korraldame Kliiniku veebikonverentsi avasessiooni. Õigel sünnipäeval, 28. veebruaril esitleme EAL juubeli puhul ilmuvat raamatut ja postmarki. Eetikakonverents toimub koos kevadise volikoguga mai lõpus. Liidu taasasutamise päeval 11.juunil peame Tartus arstide liidu maja õues aiapidu koos ENÜ ja arstitudengite seltsiga, kellel samuti tänavu ümmargune tähtpäev.

 

Üks juubeliaasta peasündmusi on Eesti Arstide Päevad, mis toimuvad üle pika aja sügisel nagu üheksakümnendatel arstide päevade traditsiooni taaselustamise aegadel. Sügisesele volikogu koosolekule sõidame Saaremaale. Novembris korraldavad pärnakad taastuskonverentsi – et saaksime taastuda nii koroonast kui juubelist. Aastale paneme punkti tavalisest veidi uhkema üldkoguga Tartus.

 

Kas praegusel „katkuajal“ on üldse paslik pidustusi korraldada? Usume, et arstkond on selle auga ära teeninud nii oma liidu sajandipikkuse ajaloo kui ka pingutustega epideemia eesliinil.

 

EAL_EAL100_madusinine_RGB