Eesti Arstide Liit 100

2021. aastal tähistasime arstide liidu 100. sünnipäeva.

 

28. veebruaril 1921. aastal registreeriti Eesti Arstideseltside Liidu (EASL) põhikiri, mis oli vastu võetud 1920. aasta detsembris Tallinnas toimunud esimestel arstidepäevadel. Liidu järjepidevust kandis nõukogude okupatsiooniajal Eesti Arstide Selts Rootsis, kuni 1988. aasta 11. juunil Eesti Arstide Liidu tegevuse taastasime.

 

Juubelisündmused toimusid kogu aasta jooksul eri paigus, esimesed neist olude sunnil veebis. 

2. veebruaril avati konverents Kliinik 2021 EALi sessiooniga „Töötajate heaolu ja tervis“.

 

28. veebruaril esitlesime raamatut „Arstide liidu sajand“ ning EAL 100 postmarki.

 

21. mail korraldasime veebikonverentsi „Vaktsineerimisvabadus – isiku autonoomia vastuolus ühiskonna huvidega“, kus EAL eetikakomitee eestvedamisel lahendati küsimust: kui kaugel kaaskodaniku ninast lõpeb inimese õigus rusikatega vehkida.

 

11. juunil toimus volikogu koosolek Järvamaal Hindreku talus. Üle pika aja kohtusime päriselt, mitte ekraanil.

 

21. augustil pidasime Tartus arstide liidu maja õues aiapidu. Peo korraldasid ENÜ, Tartu AL ja EAÜS.

 

17.–18. septembril toimusid Tallinnas Eesti Arstide Päevad. Ligi 500 kolleegi ja külalist nautis koos olemist ja koos tegemist nii konverentsil Noblessneris kui EAL100 juubelipeol Lennusadamas.

22. oktoobril pidas volikogu sügiskoosoleku Kuressaares koos Saaremaa arstide seltsiga.

27. novembril toimus üldkogu koosolek Tartus ülikooli aulas. Panime juubeliaastale punkti tavalisest pidulikuma koosoleku ja õhtusöögiga.

Enamik neist üritustest on järelvaadatavad.

 

Taastuskonverents toimus 10. juunil 2022 Pärnus hotellis Strand. Pärnu arstide liit korraldas konverentsi, et pakkuda koroonaeesliinil suure koormusega töötanud kolleegidele koolitust, kuidas oma töövõimet taastada. Konverentsi teemade hulgas oli taastusravi, sealhulgas Pärnu kurortoloogia ajalugu, rääkisime vaimse tervise taastamisest, tervislikust toitumisest, unest ja paljust muust. Päev lõppes lõõgastava retrodiskoga. Ürituse pildid on kättesaadavad SIIT

Juubeliaastal hakkasime koguma fotosid ning lugusid arstide elust ja mitte ainult tööst, vaid ka tegevusest ja harrastustest väljaspool arstiametit. Kellel on midagi huvitavat kolleegidega jagada, võtke palun ühendust oma piirkonnaliidu juhtidega või kirjutage e-posti aadressil eal100@arstideliit.ee

EAL 100 sündmuste  kalender

Sündmuste järelvaatamine

Raamatu ja meenete tellimine

Meenutusi möödunud aegadest

Juubeligalerii