Eesti Arstide Liit 100

Sel aastal tähistame arstide liidu 100. sünnipäeva.

 

28. veebruaril 1921. aastal registreeriti Eesti Arstideseltside Liidu (EASL) põhikiri, mis oli vastu võetud 1920. aasta detsembris Tallinnas toimunud esimestel arstidepäevadel. Liidu järjepidevust kandis nõukogude okupatsiooniajal Eesti Arstide Selts Rootsis, kuni 1988. aasta 11. juunil Eesti Arstide Liidu tegevuse taastasime.

 

Juubelit plaanisime tähistada kogu aasta jooksul eri paigus toimuvate sündmustega. Esimesed neist toimusid olude sunnil veebis.

 

2. veebruaril avati konverents Kliinik 2021 EALi sessiooniga „Töötajate heaolu ja tervis“.

 

28. veebruaril esitlesime raamatut „Arstide liidu sajand“ ning EAL 100 postmarki.

 

21. mail korraldasime veebikonverentsi „Vaktsineerimisvabadus – isiku autonoomia vastuolus ühiskonna huvidega“, kus EAL eetikakomitee eestvedamisel lahendati küsimust: kui kaugel kaaskodaniku ninast lõpeb inimese õigus rusikatega vehkida.

 

11. juunil toimus volikogu koosolek Järvamaal Hindreku talus. Üle pika aja kohtusime päriselt, mitte ekraanil.

 

21. augustil pidasime Tartus arstide liidu maja õues aiapidu. Peo korraldasid ENÜ, Tartu AL ja EAÜS.

 

17.–18. septembril toimusid Tallinnas Eesti Arstide Päevad. Ligi 500 kolleegi ja külalist nautis koos olemist ja koos tegemist nii konverentsil Noblessneris kui EAL100 juubelipeol Lennusadamas.

 

Enamik neist üritustest on järelvaadatavad.

 

Juubeliaasta kalendris on tulekul veel kolm sündmust:

 

22. oktoobril volikogu sügiskoosolek Kuressaares koos Saaremaa arstide seltsiga.

 

12. novembril Taastuskonverents Pärnus hotellis Strand. Pärnu arstide liit korraldab konverentsi, et pakkuda koroonaeesliinil suure koormusega töötanud kolleegidele koolitust, kuidas oma töövõimet taastada. Konverentsi teemade hulgas on taastusravi, sealhulgas Pärnu kurortoloogia ajalugu, räägime vaimse tervise taastamisest, tervislikust toitumisest, unest ja paljust muust. Päev lõpeb lõõgastava retrodiskoga.

 

27. novembril üldkogu koosolek Tartus ülikooli aulas. Paneme juubeliaastale punkti tavalisest veidi pidulikuma üldkogu koosoleku ja õhtusöögiga.

 

Piirkonnaliitude kaudu oleme hakanud koguma fotosid ning lugusid arstide elust ja mitte ainult tööst, vaid ka tegevusest ja harrastustest väljaspool arstiametit. Kellel on midagi huvitavat kolleegidega jagada, võtke palun ühendust oma piirkonnaliidu juhtidega või kirjutage e-posti aadressil eal100@arstideliit.ee

EAL_EAL100_madusinine_RGB