Arstid soovitavad gripi vastu vaktsineerida

22. jaanuar 2010 /

Gripp on ülemiste hingamisteede viirushaigus, mis võib olla raske kuluga ja põhjustada intensiivravi vajavaid tüsistusi. Kahjuks on esinenud ka surmajuhtumeid. Tõenäoliselt saabub uus gripilaine veebruaris-märtsis, seega võib haigestuda veel suur hulk inimesi.

Vaktsineerimine on ohutu ja efektiivne gripi ennetamise meetod. Euroopa Liidus registreeritud uue gripi vaktsiinid on tõhusad ja nendega kaasnevad terviseriskid väikesed. Vaktsineerimine on vabatahtlik, kuid valikuid tehes peaks igaüks teadma, et vaktsineerides ei kaitsta mitte ainult iseennast, vaid ka oma lähedasi ja kogu ühiskonda. Mida suurem osa elanikest on vaktsineeritud, seda raskemini viirus levib ja seda vähem inimesi haigestub. Sotsiaalministeerium tegi vaktsiini ostes ja kõikidele soovijatele vaktsineerimist võimaldades õige otsuse, sest kui on võimalik ulatuslikku haigestumist ennetada, siis on mõistlik seda ka teha. Eriti oluline on vaktsineerida riskigruppidesse kuuluvaid inimesi, kellel võib sagedamini esineda raskeid sümptomeid ja tüsistusi. Riskigruppi on arvatud kuni 18-aastased lapsed, rasedad ja hiljuti sünnitanud naised, kroonilisi kopsu- ja südamehaigusi põdevad ja immuunpuudulikkusega inimesed. Soovitame vaktsineerima minna ka teistel, eelkõige neil, kes iga päev puutuvad palju kokku teiste inimestega.

Asjakohast infot uue gripi ja vaktsineerimise kohta leiate Terviseameti ja Ravimiameti kodulehekülgedelt. Vaktsineerida saab perearstide ja naistearstide juures.

Oleme väike rahvas ja iga inimelu on hindamatu. Arstid on veendunud, et vaktsineerimine aitab haigestumist vähendada ja elusid säästa.

Eesti Arstide Liit
Eesti Perearstide Selts
Eesti Infektsioonhaiguste Selts
Eesti Lastearstide Selts
Eesti Naistearstide Selts