Arvamus Läbirääkimised 2014

Algavad uued kollektiivlepingu läbirääkimised

19. mai 2014 / Eesti Arstide Liit

Algavad uue kollektiivlepingu läbirääkimised

Head kolleegid!

Arstide liit tegi täna koos tervishoiutöötajate kutseliidu ja õdede liiduga tööandjatele ja riigi esindajatele ettepaneku alustada uusi läbirääkimisi kollektiivlepingu sõlmimiseks aastateks 2015-2016.

KL tingimused arutati läbi volikogus ja vormistati lepingu projektiks eestseisuses. Soovime tõsta töötasu alammäära ja diferentseerida palka vastavalt arsti kvalifikatsioonile, kehtestada ühtsed lisatasud ületundide, öötöö ja nädalavahetuse töö eest, lisapuhkuse, töökoormuse standardid ja täienduskoolituse tingimused.

 Peamised nõudmised arstide jaoks:

Siht on ikka sama, mis varemgi: mida parem on töötada kodus, seda suurem on tõenäosus, et arstid ja õed jäävad Eestisse haigeid ravima ja meie tervishoid ei sure välja.

Ootame sisulisi ja konstruktiivseid läbirääkimisi. Eelnevate mitteametlike jutuajamiste põhjal võib loota, et need tõepoolest veel sel kuul algavad. Vähemalt minister Urmas Kruuse sõnul ei olevat tal ühtki põhjust mitte osaleda. Konflikte me ei otsi, ettepanekud on mõistlikud ja sugugi mitte võimatud, aga läbirääkimised on muidugi kompromisside kunst. Läbirääkijate positsioon on täpselt nii kindel, kui tugev on arstkonna toetus nende selja taga. Elu on näidanud, et nõrk see ei ole.

EAL, ETK, EÕL kollektiivlepingu projekt_19.05.2014

EAL, ETK, EÕL ettepanek KL läbirääkimiste alustamiseks