Eetikakonverents “Patsienditestament inimese autonoomia teenistuses”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Konverents on järele vaadatav siin[/vc_column_text][vc_column_text]Elu lõpu ja inimese tahteavalduse – patsienditestamendi – teema on viimasel ajal tõsisemalt kõnetama hakanud nii arste kui kogu ühiskonda. Patsienditestamendiga seotud küsimusi käsitleme Eesti Arstide Liidu eetikakomitee eestvedamisel korraldatud konverentsil.

„Tänapäevase meditsiinieetika üks alustalasid on patsiendi enesemääramisõigus, mis lubab arstiabi osutada vaid informeeritud nõusoleku olemasolul. Samas ei ole päris selge, kuidas on kaitstud otsustusvõimetu patsiendi õigused ja kas patsienditestamendist võiks olla abi,“ selgitas EAL eetikakomitee esimees dr Katrin Elmet. Ta lisas, et patsientide tulevikujuhised ehk patsienditestament peaks olema hõlpsasti leitav e-tervise infosüsteemis ja toimima kogu Eestis ühtemoodi.

Konverents toimub reedel, 18. septembril algusega kell 13 Noblessneris Proto avastustehase Pantera saalis. Esinevad ja diskuteerivad arstid, juristid, patsientide ja riigi esindajad. Konverents on ainult eelregistreeritud osalejatele.[/vc_column_text][vc_column_text]Päevakava:

12.30 Kogunemine ja tervituskohv

13.00 Avasõnad

dr Jaan Sütt, EAL president

13.05 Patsienditestament arstieetika seisukohast

dr Katrin Elmet, TÜK anestesioloog, EAL eetikakomitee esimees

13.30 “Meil pole aega sellisteks asjadeks” – elu lõpu jutuajamistest eetika ning empiirika vaatevinklist

Kadri Simm, TÜ praktilise filosoofia dotsent

14.00 Patsienditestament – vormid, vormistamine ja rakendamise probleemid

Rainis Int, notar

14.30 Kohvipaus

15.00 Inimeste hoiakud otsustusvõimetu patsiendi eest otsustamisel

Ingrid Ots-Vaik, Sotsiaalministeerium

15.30 Kui väike on liiga väike? Kui palju on liiga palju?

dr Pille Andresson, ITK neonatoloog

16.00–17.00 Arutelu ja kokkuvõte, modereerib Eesti Patsientide Liidu juhataja Kadri Tammepuu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]