EAP 2023 sessioonid

Neljapäev, 13. aprill

Kolmandat aastat kestab kriiside ajastu: pandeemia, sõda Ukrainas ja kümned tuhanded põgenikud Eestis. Kuuleme  külalislektoritelt, kuidas maailm on kriisidega hakkama saanud. Arutleme koos sotsiaalministeeriumi, terviseameti, kaitseväe ja varude keskuse esindajatega, millisteks olukordadeks peab valmistuma tervishoiusüsteem. Uurime, kas kõik arstid töötavad edaspidi riigikaitselistel töökohtadel ja millised kohustused ning õigused sellega kaasnevad.

Korraldab Eesti Arstide Liit.

Käsitleme naise- ja mehepoolse viljatuse tänapäevast diagnostikat ja ravi. Tutvustame viljatusravikliinikute uusi keerulisi ülesandeid ja eesmärke.
Korraldavad Eesti Naistearstide Selts ja Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik.

Paralleelsessioon

Uuringutes on selgunud, et Eestis tunneb iga kümnes LGBT+ inimene end tervishoiu- ja sotsiaalteenuste kasutamisel diskrimineerituna. Mõttekoda Praxis ja Eesti LGBT Ühing uurisid tervisevõrdsuse projektis, diskrimineerimise põhjuseid. Räägime uuringu tulemustest ja otsime probleemidele lahendusi. Arutelus osalevad tervishoiutöötajate koolitajad, LGBT+ inimestega enim kokkupuutuvad arstid ning Eesti LGBT Ühingu esindajad. Diskussioon on ainulaadne, kuna varem ei ole LGBT+ inimesi sellises ulatuses tervishoiu küsimustesse kaasatud ning see on oluline tähis võrdsemate ning kvaliteetsemate tervishoiu- ning sotsiaalteenustega tuleviku poole.

Korraldab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts.

Reede, 14. aprill

Ravimi taandamine (deprescribing) tähendab ravimi ära jätmist või doosi langetamist, eesmärgiga parandada patsiendi tervist või vähendada kõrvaltoimeid. Arstidena teame hästi, kuidas ravimeid määrata, vähem aga seda, kuidas neid raviskeemist ära võtta. Patsiendi vanusega ravimite hulk sageli kasvab ja järjest olulisem on tuvastada, kas kõik need on endiselt vajalikud. Käsitleme sagedasemaid ravimeid, mille taandamist võiks kaaluda. Arutleme, kuidas ravimite kasutamist ohutult lõpetada ja milliseid takistusi võib selle käigus esineda.

Korraldab Eesti Nooremarstide Ühendus.

Räägime teemadel, millega võivad kokku puutuda kõigi erialade arstid. Seni on väga vähe räägitud valust lastel. Palju kirgi ja segadust tekitavad kanep ning opiaadid kroonilise valu ravis. Anname ülevaate invasiivsetest ravivõimalustest Eestis. Käsitleme kroonilise valu ravi lahutamatut osa – taastusravi.

Korraldavad Eesti Anestesioloogide Selts ja Eesti Valu Selts.

Paralleelsessioon

Meeskonnas õppimist (team learning) võib pidada meeskonnas töötamise orgaaniliseks osaks. Aga üksteiselt õppimise harjumus ning seeläbi kogu meeskonna pidev areng tekib vaid siis, kui sellele eraldi tähelepanu pööratakse. Oled mõelnud, et kolleegidega konverentsil kogetud energia võiks kanduda osakonnas laiali? Tunned, et arst-residendina on igal kuul uue meeskonnaga liitumine suur väljakutse? Näed ja tunned juhina, et su meeskond vajaks midagi, et üheskoos edasi minna, mitte igaüks erisuunas sõuda? Räägime, mida tähendab meeskonnas õppimine ja kuidas see mõjutab meie töö tulemuslikkust ning töökultuuri.

Korraldab Eesti Meditsiinihariduse Selts.