Pressiteated

Viimase koosoleku tulemus

10. mai 2012 / Eesti Arstide Liit

Sotsiaalminister viib tervishoiutöötajate palgatõusu ettepaneku haigekassa nõukogusse

Eilsel kohtumisel arutasid tervishoiutöötajad ja haiglajuhid sotsiaalministriga võimalusi, mis motiveeriksid arste ja õdesid Eestisse tööle jääma.

 Eriarstide koormuse ülempiiride ja õdede ning hooldajate koormuse standardite kehtestamise osas kokkuleppele ei jõutud. Haiglate liidu esindaja Arvi Vask arvas, et piisab, kui töökoormust normeerivad tööandjad, ja leidis, et arst-residendid võiksid praeguse palga eest ka rohkem tööd teha. Sotsiaalminister nentis, et arstid ja teised tervishoiutöötajad töötavad küll rohkem kui seadus lubab, kuid teevad seda vabatahtlikult ja kedagi ülekoormusega tööle ei sunnita. Koormuste arutelu lükati edasi augustikuusse.

Arstide liit ja tervishoiutöötajate kutseliit tegid ettepaneku kasutada tervishoiutöötajate palga alammäärade tõstmiseks vajaliku rahalise ressursina haigekassa jaotamata kasumit. Sel aastal lubab seadus 163,4 miljoni euro suurusest tulemist kasutusele võtta 37 miljonit, otsustamine on haigekassa nõukogu pädevuses. Sotsiaalminister Hanno Pevkur lubas viia selle ettepaneku haigekassa nõukogusse, mille koosolek peetakse 18. mail.

Eesti Arstide Liit

Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit