Üleskutse Eesti rahvale – laulupidu alkoholist priiks!

1. juuni 2009 /

Kutsume laulu- ja tantsupeo korraldajaid, esinejaid ja pealtvaatajaid pidutsema ilma alkoholita! Samuti pöördume kõikide maakondlikest laulupidudest osavõtjate poole, et ka need peod jääksid alkoholist vabaks.

Meie rahvas on väike ja iga alkoholi tõttu kaotatud elu ohustab meie kestmist. Alkoholi liigtarvitamine on Eestis väga tõsine probleem. Oleme Euroopas juhtpositsioonil nii alkoholitarbimiselt inimese kohta kui alkoholist põhjustatud haiguste ja vigastussurmade poolest. Meie lapsed joovad alkohoolseid jooke üha rohkem ja alustavad sellega aina nooremas eas.

Eesti rahva ja kultuuri säilimise üks võimsamaid sümboleid on laulupidude traditsioon. Sellesuvisel laulu- ja tantsupeol ÜhesHingamine on ligi 37 000 osalejat, neist rohkem kui kolmandik lapsed. Näitame oma lastele head eeskuju ja jätame lauluväljakul ja tantsuplatsi ääres alkohoolsed joogid joomata.

Kaks aastat tagasi toimunud noorte laulupidu õnnestus ilma alkoholita suurepäraselt. Eestlased võivad ju olla mitte just kõige kuumema verega rahvas, aga oma pühal peol ei vaja me muid tujutõstjaid peale laulu ja tantsu.

Eesti Arstide Liit
Eesti Perearstide Selts
Lastekaitse Liit
Eesti Tervisedenduse Ühing
Ain-Elmar Kaasik, akadeemik, TÜ emeriitprofessor
Aarne Saluveer, dirigent, 10. noorte laulupeo Ilmapuu kunstiline juht