Märka haiget! Kohtumine erakondadega 3.veebruaril

20. jaanuar 2011 /

3. veebruaril toimub Tallinnas arutelu „Märka haiget!“, kus otsitakse vastuseid, kuidas tagada patsientidele vajalik õigeaegne, tänapäevane ja kvaliteetne arstiabi ning missuguseid muudatusi on selleks vaja teha tervishoiu rahastamises.

Poliitikud on tervishoidu juhtides seni keskendunud rohkem rahale kui patsientidele ja haige inimene, kelle jaoks kogu tervishoiusüsteem loodud on, kipub tagaplaanile jääma.

Selleks, et patsiendid taas tähelepanu keskmesse jõuaksid, tuleb meie väikese rahva jaoks nii olulise valdkonnaga sisuliselt tegelda ja teha vajalikud muudatused. Me kõik oleme tunda saanud, mida tähendavad pikad ravijärjekorrad, kallid ravimid või hambaravi, kärbitud haigushüvitised. Aga kas see jääbki nii?

Patsientide ja tervishoiutöötajate küsimustele vastavad kõigi parlamendierakondade esindajad, kes tutvustavad ka erakondade tervishoiuprogramme eelseisvateks Riigikogu valimisteks. Osalevad sotsiaalminister Hanno Pevkur (Reformierakond), sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu (IRL), Peeter Laasik (Keskerakond), Heljo Pikhof (SDE), Mai Treial (Rahvaliit), Aleksander Laane (Rohelised).

Arutelu algab 3. veebruaril kell 14 Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla E-korpuse saalis, Sütiste tee 21. Korraldavad Eesti Patsientide Nõukoda, Eesti Arstide Liit ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit. Arutelule järgneb pressikonverents.

Päevakava:

14.00 Sissejuhatus
Kadri Kiuru, Eesti Patsientide Nõukoda
Andrus Mäesalu, Eesti Arstide Liit
14.15 Erakondade esindajate ettekanded ja küsimused esinejatele
15.15 Diskussioon, moderaator Andres Kork
16.15 vaheaeg
16.30–17.00 Pressikonverents