Pressiteated

Euroopa Arstide Alalise Komitee (CPME) täiskogu Tallinnas

9. november 2023 / Eesti Arstide Liit

10.-11. novembril toimub Tallinnas Euroopa Arstide Alalise Komitee (CPME) täiskogu koosolek. Üks koosoleku peateemasid on kliimamuutused ja keskkonnasäästlik tervishoid, millele CPME on viimastel aastatel palju tähelepanu pööranud.

„Meil on ideaalne võimalus tulla kokku Euroopa rohepealinnas Tallinnas ja kinnitada oma pühendumist tervishoiusektori keskkonnahoidlikumaks muutmisele,“ ütles CPME president dr Christiaan Keijzer.

Avaistungil esineb Euroopa arstide liidritele terviseminister Riina Sikkut. Põhja-Eesti Regionaalhaigla anestesioloog dr Liivi Maddison kõneleb rohepöörde vajalikkusest Eesti tervishoius, tuues näiteks, et ühe suure haigla (PERHi) aastane tegutsemine võrdub CO2 ekvivalentides 3140 korda Tallinnast Sydneysse ja tagasi lendamisega.

Esimest korda peab Euroopa Arstide Alaline Komitee oma täiskogu koosolekut Eestis. CPME esindab Euroopa riikide arstide ühendusi, esitab arstide seisukohti tervishoiuga seotud küsimustes ja osaleb Euroopa Liidu tervisepoliitika kujundamisel ning teeb koostööd paljude tervisevaldkonna organisatsioonidega.

„Eesti Arstide Liidul on hea meel võõrustada Tallinnas oma kolleege kogu Euroopast,“  ütles arstide liidu delegatsiooni juht dr Indrek Oro. Ta lisas, et eri riikide arstidel on palju ühiseid aruteluteemasid, nagu digilahendused tervishoius ja töötajate puudus.

CPME täiskogu koosolek algab 10. novembril kell 9 hotelli Swissôtel konverentsikeskuses.

Lisainfo: Indrek Oro 5011121

https://www.cpme.eu/news/european-doctors-reaffirm-commitment-to-greening-healthcare-in-tallinn-eu-green-capital