Eesti Arstide Päevad 25. ja 26. märtsil Tallinnas

24. märts 2010 /

25. ja 26. märtsil peab Eesti Arstide Liit Tallinnas Nokia Kontserdimajas oma traditsioonilist aastakonverentsi Eesti Arstide Päevad. Konverentsi avavad neljapäeval kell 10 arstide liidu president Andrus Mäesalu ja sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Konverents koosneb neljast sessioonist. Esimesel päeval käsitlevad sisearstid sarnaste kaebustega südame- ja kopsuhaigusi, infektsioonhaiguste spetsialistid kõnelevad gripipandeemiast Eestis. Teisel päeval on onkoloogidel vaatluse all erakorralised seisundid vähihaigetel. Viimase sessiooni teema on patsienditurvalisus Eestis, selle hetkeseis ja tulevik. Külalislektor Jesper Poulsen Taanist räägib, kuidas on patsientide turvalisus tagatud mujal Euroopas.

Lisaseminaridel on unemeditsiini spetsialistide luubi all ohjamata uneapnoe, arstiteaduse üliõpilased otsivad vastust küsimusele, kas Eestis on vaja abiarste, ja arst-residendid räägivad noorte arstide töövõimalustest Eestis.

Arstide päevadel osaleb tänavu 750 arsti ja arstiteaduse üliõpilast, ravimeid ja teisi meditsiinikaupu tutvustatakse 38 firma väljapanekul.

Eesti Arstide Päevade traditsioon sai alguse juba 1920. aastal. Alates 1994. aastast on seda jätkanud praegune Eesti Arstide Liit.

Täpsem teave ja konverentsikava www.arstideliit.ee