Pressiteated

Eesti Arstide Päevad 2022

13. mai 2022 / Eesti Arstide Liit

12. ja 13. mail toimuvad Tartus Eesti Rahva Muuseumis Eesti Arstide Päevad 2022.

Arstide päevade avamisel kõnelevad arstide liidu president Jaan Sütt ja aasta eurooplane, MTÜ Slava Ukraini tegevjuht Johanna Maria Lehtme, videotervituse teeb tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Konverentsi avasessiooni teemaks on tervishoiutöötajate vaimne tervis, teistel põhisessioonidel räägime laborimeditsiinist ja taastusravist ning tutvustame ravijuhendite loomist. Paralleelsessioonides tuleb juttu paikkondlikust tervishoiu- ja sotsiaalteenuste integratsioonimudelist, õdede õiguste laiendamisest, abiarstide probleemidest ja patsientide kogemustest.

Tähistame 100 aasta möödumist Eesti Arsti esmanumbri ilmumisest. Väärika juubelini jõudnud ajakirjal on hindamatu roll meie arstiteaduse ja eestikeelse meditsiinihariduse arengus.

„Arstidena aitame inimesi oma igapäevatöös ja loomulikult soovime igati toetada Ukraina sõjas kannatanuid, seetõttu kogume kogu ürituse vältel annetusi Ukraina heaks,“ ütles arstide liidu president Jaan Sütt.

Arstide päevadel on üle 400 osaleja, nende hulgas kõigi erialade ja põlvkondade arstid, arstiteaduse üliõpilased ning tervisevaldkonna spetsialistid.

Arstide päevade avamine toimub neljapäeval,12. mail kell 10 ERMis.

Konverentsikava