Eesti Arstide Päevad 2021

16. september 2021 / Eesti Arstide Liit

Eesti Arstide Päevad 2021 OTSEÜLEKANNE

17.-18. septembril toimub Tallinnas Noblessneris arstide liidu aastakonverents Eesti Arstide Päevad.

28. veebruaril sai Eesti arstide liit 100-aastaseks. Liidu loomise otsus sündis esimestel arstidepäevadel 1920. aasta lõpus ja tänavused arstide päevad on meie juubeliaasta üks peasündmusi.

Konverentsi avavad reedel, 17. septembri kell 10 Eesti arstide liidu president Jaan Sütt ja tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Konverentsi avasessioonil teevad meie teadlased ja arstid kokkuvõtte COVID-19 pandeemia senistest kogemustest, tutvustavad viirusega seotud immunoloogilisi protsesse ja nende kaugmõju ning annavad ülevaate ennetus- ning ravivõimalustest.

Teistel põhisessioonidel räägime residentuuriõppe tulevikust, immuunpuudulikkusest, ravivigadest ja sellest, et patsiendi turvalisus sõltub arsti heaolust. Paralleelsessioonid käsitlevad elundisiirdamist Eestis ja antimikroobset resistentsust ning selle mõju keskkonnale.

„Koroonakriis on sundinud arste oma töös palju muudatusi tegema, eelmisel aastal pidime ka suurkonverentsi ära jätma. Nüüd oleme õppinud muutunud maailmas toime tulema, saame taas kokku ja räägime arstidele ning kogu ühiskonnale olulistest asjadest,“ ütles arstide liidu president Jaan Sütt. Ta lisas, et peab väga oluliseks diskussiooni, kuidas arstide kasvav töökoormus ja vaimne pinge mõjutab paratamatult ka patsientide ohutust.

Kava on valminud infektsioonhaiguste seltsi, kopsuarstide seltsi, immunoloogide ja allergoloogide seltsi, nooremarstide ühenduse, arstiteadusüliõpilaste seltsi ja arstide liidu koostöös. Lisaks Eesti arstidele ja teadlastele esinevad külalislektorid Inglismaalt, Hollandist, Soomest ja Leedust.

Rohkem infot ja konverentsikava

Arstide päevadel on ligi 500 osalejat, nende hulgas kõigi erialade ja põlvkondade arstid, arstiteaduse üliõpilased ning tervisevaldkonna spetsialistid. Kuna kõik huvilised saali ei mahu, siis toimub konverentsi põhisessioonidest veebis otseülekanne, mida saab vaadata arstide liidu kodulehel siin.

Juhime tähelepanu, et sisse pääseb COVIDi tõendiga.