Pressiteated

Eesti Arstide Päevad 2013 pressiteade

10. aprill 2013 / Eesti Arstide Liit

Eesti Arstide Päevad 11. ja 12. aprillil Tallinnas

11. ja 12. aprillil toimuvad Tallinnas Nokia kontserdimajas Eesti Arstide Päevad. Selle nime all tuntakse Eesti Arstide Liidu aastakonverentsi, mida tänavu peetakse 20. korda.

Esimesed arstide päevad pärast iseseisvuse taastamist peeti 6.–8. septembril 1994. aastal Tartus. Kakskümmend aastat tagasi alguse saanud traditsioon kannab edasi aastatel 1920–1939 aktuaalsete meditsiiniküsimusi käsitlemiseks korraldatud arstide päevade järjepidevust. Arstide päevadel saavad kokku arstid, teadlased, tudengid, tervishoiujuhid, meditsiinikaupade tootjad. Lisaks täienduskoolituse programmile, mis peaks huvitavat pakkuma kõigi erialade tohtritele, arutleme ka laiemalt tervist ja ühiskonda puudutavatel teemadel.

Konverentsi juhatavad sisse arstide liidu president Andres Kork ja sotsiaalminister Taavi Rõivas. Avasessioonis räägime põhjustest, miks Eesti inimeste eluiga on lühike, ja otsime retsepte, kuidas pakkuda pikemat ja tervemat elu. Käsitleme ka tervise ja suremuse regionaalseid erinevusi Eestis.

Sisehaiguste meistriklassis õpime tundma mitme igale arstile olulise haiguse diagnoosimise ja ravi moodsaid meetodeid. Nahahaiguste spetsialistid käsitlevad häid, halbu ja inetuid nahamoodustisi, mida iga arst peab tundma. Mitmepalgeliste kaaluhäirete sessioonis räägime haigusliku ala- ja ülekaaluga seonduvaist probleemidest.

Lisaks põhiprogrammile arutatakse ajakirja „Eesti Arst“ ümarlauas eesti meditsiinikeele arendamise küsimusi, nooremarstide ühenduse sohvasümpoosionil käsitletakse psühhiaatrilisi haigusi, mis alati ei olegi psühhiaatrilised, ja arstitudengite vestlusring paljastab välismaal töötamise telgitaguseid.

Eesti Arstide Päevadele on registreerunud üle 700 osaleja. Konverentsikava www.arstideliit.ee

Eesti Arstide Liit

lisainfo: Katrin Rehemaa 513 5121