Pressiteated

Eesti Arstide Päevad 2012

28. märts 2012 / Eesti Arstide Liit

Eesti Arstide Päevad Tartus

29. ja 30.märtsil toimuvad Tartus Dorpati Konverentsikeskuses Eesti Arstide Päevad. Avasõnad ütlevad Tartu Ülikooli rektor Alar Karis ja Eesti Arstide Liidu president Andres Kork.

Arstide liidu tänavuse konverentsi peateema on arstikunst. Arsti töös on palju erinevaid tahke: ühel pool patsiendiga suhtlemine ja traditsioonilised diagnoosimis- ja ravivõtted, teisal uued kõrgtehnoloogilised meetodid. Arutleme, missuguseid nõudmisi arstidele esitatakse ning kas ja kuidas suudab arstkond neid täita.

Räägitakse ka vananemise molekulaarsetest protsessidest ning püütakse leida vastust igihaljale teemale: kuidas elada igavesti. Käsitletakse kroonilist neeruhaigust täiskasvanutel ja lastel, selle ennetust, neeruasendusravi ja neerusiirdamise küsimusi. Taastusravi sessioonil analüüsitakse taastusravi osakondades ravitud komplitseeritud haigusjuhte.

Arstide päevadel tähistatakse ka ajakirja Eesti Arst 90. sünnipäeva ning vaagitakse erialase kommunikatsiooni viiside arengut  ja tulevikuväljavaateid Eestis ja Soomes.

Lisaks Eesti arstidele ja teadlastele esinevad konverentsil külalised Soome Arstide Liidust ja seltsist Duodecim.

Arstide päevade kavas on ka arutelud aktuaalsetel teemadel. Süvenev arstide puudus on viimastel aastatel toonud Eestisse tööle arste väljastpoolt Euroopa Liidu riike. Enamasti on “importarstid” pärit Venemaalt ja Ukrainast ja töötavad Ida-Virumaal. Vaatleme, kuidas reguleerib Eesti riik välismaa arstide tööle lubamist ja küsime, kas nende pädevust ja keeleoskust peaks rangemalt kontrollima, et mitte ohustada arstiabi kvaliteeti. Diskussioonil osalevad sotsiaalminister Hanno Pevkur, terviseameti, arstiteaduskonna ja arstide liidu esindajad.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi vestlusringi pealkiri on „Mina usun Eesti meditsiini tulevikku.“ Üliõpilased näevad olukorda, kus paljud vanemad kolleegid Eestist lahkuvad ja ühiskonna hoiakud arstide suhtes on oluliselt muutunud. Noored siiski usuvad meie meditsiini tulevikku ning jagavad mõtteid, mis neis seda usku hoiavad ning laiemalt levitada aitavad.

Esimene Eesti arstide päev toimus 1920. aastal, Eesti Arstide Liit korraldab arstide päevi alates aastast 1994. Konverentsile on registreerunud 580 arsti ja arstiteaduse üliõpilast. Konverentsikava www.arstideliit.ee

Eesti Arstide Liit

lisainfo Katrin Rehemaa, 513 5121