Pressiteated

Eesti Arstide Päevad 13.-14.04

12. aprill 2023 / Eesti Arstide Liit

Homme algab arstide liidu aastakonverents Eesti Arstide Päevad. Konverentsi avasessiooni teema on arstide elutähtis roll kriisides. „Teemavalik pole ootamatu, sest tervishoiusüsteem on julgeoleku oluline osa ja viimaste aegade kriisid – pandeemia, sõda Ukrainas, tuhanded põgenikud – on tugevasti mõjutanud ka arstide tööd,“ ütles arstide liidu president Jaan Sütt. Ta lisas, et kindlasti on huvitav kuulata külalislektoreid USA armee meditsiinilise valmisoleku Euroopa väejuhatusest.

Teised põhisessioonid käsitlevad viljatuse tänapäevast diagnostikat ja ravi, ravimite kasutamise vähendamist ja valuravi võimalusi. Paralleelsessioonid pakuvad arutelu inimeste tervisevõrdsusest, väitlust noorte vaimse tervise abist ning meeskonnas õppimise koolitust. Lisaks Eesti arstidele ja teadlastele jagavad teadmisi külalised Hollandist ja Leedust.

Arstide päevadel kohtuvad kõigi erialade ja põlvkondade arstid, arstiteaduse üliõpilased ning tervisevaldkonna spetsialistid. Registreerunud on üle neljasaja osaleja.

Konverentsikava