Sündmuste kalender

Põhjalikumad seletused kalendri kasutamiseks

  • Eesti Arstide Liidu sündmuste RSS uudisvoogu saab tellida siit. Seletused RSSi olemuse kohta leiab siit. Osad veebisirvikud toetavad RSS voogu põhifunktsioonina (näit Internet Explorer alatest versioonist 7 ning Firefox). Paljud ei toeta ja vajavad pistikprogramme (näiteks Google Chrome). Täpne ülevaade sirvikute RSS toetamisest (kahjuks inglise keeles) asub siin. NB! Suur enamik RSS voogu toetavaid sirvikuid ja pistikprogramme leiab RSS voo meie kodulehelt automaatselt üles ja ei vaja eraldi viitele vajutamist.
  • Suur hulk kalendritarkvara (sh Google Calendar, Thunderbird ja Outlook) toetavad interneti aadressi abil sündmuste endasse tõmbamist (iCal feed tellimus). St, et kasutaja ei pea mitme eraldi kalendri põhjal järge pidama, vaid näeb kõike ühest kohast. Selleks peab igaüks oma arvutit mõne lihtsa liigutusega seadistama. Arvuti peab olema internetiga ühendatud.
    • Kasutades Google Calendar’ i, tuleb avada tavaline kalendriaken. Lehe vasakust servast peab leidma kirja “Other calendars”. Selle kõrval asub väike nelinurk kolmnurgaga selle keskel. Vajutades nimetatud ikoonile avaneb jaotus, mille hulgas tuleb valida “Add by URL”. Avaneb väike aken, mille tühjale reale tuleb kirjutada https://arstideliit.ee/events/?ical Siit võib ka teksti maha kopeerida. Kui tekst on kirjas, siis tuleb vajutada “Add calendar” nuppu ja mõne minuti jooksul ilmuvad nähtavale möödunud ja tulevased arstide liidu sündmused.
    • Microsoft Outlook’ i kalendri lisamine on mõnevõrra keerukam. Liigu Outlooki kalendrivaatesse → leia ülevalt reast ikoon kirjaga “Open Calendar” → avanenud loendist vali “From internet…”→avanenud akna tühjale reale kirjuta https://arstideliit.ee/events/?ical  → vajuta OK ning kui küsitakse veel midagi, siis ole nõus (vajuta “Yes”). Edasi läheb hetk aega ning kalendri nimekirja (vasakul servas) ilmub kalender nimega Eesti Arstide Liit.
    • Thunderbirdi seadistamiseks peab sellele olema lisatud kalendri pistikprogramm. Tüüpiliselt on Thunderbirdi programmile lisatud Lightning nimeline kalender, aga programme on teisigi. Lightning’ u kasutamise korral tuleb minna kalendrivaatesse. Vasakul servas, tühjal alal tuleb klõpsutada parema hiire klahviga ning valida avanenud menüüst “Uus kalender”. Avanenud dialoogis ütle, et kalender asub võrgus ja liigu edasi. Järgmises valikus kontrolli, et vorming oleks ICalendar(ICS). Tühjale reale (Asukoht) kirjuta  https://arstideliit.ee/events/?ical ja liigu edasi. Anna kalendrile nimi ja nõustudes ilmub see kalendrite nimekirja.