Sündmuste kalender

Põhjalikumad seletused kalendri kasutamiseks Eesti Arstide Liidu sündmuste RSS uudisvoogu saab tellida siit. Seletused RSSi olemuse kohta leiab siit. Osad veebisirvikud toetavad RSS voogu põhifunktsioonina (näit Internet Explorer alatest versioonist 7 ning Firefox). Paljud ei toeta ja vajavad pistikprogramme (näiteks Google Chrome). Täpne ülevaade sirvikute RSS toetamisest (kahjuks inglise keeles) asub siin.

Enamik RSS voogu toetavaid sirvikuid ja pistikprogramme leiab RSS voo meie kodulehelt automaatselt üles ja ei vaja eraldi viitele vajutamist.

Suur hulk kalendritarkvara (sh Google Calendar, Thunderbird ja Outlook) toetavad interneti aadressi abil sündmuste endasse tõmbamist (iCal feed tellimus). St, et kasutaja ei pea mitme eraldi kalendri põhjal järge pidama, vaid näeb kõike ühest kohast. Selleks peab igaüks oma arvutit mõne lihtsa liigutusega seadistama. Arvuti peab olema internetiga ühendatud.

Kasutades Google Calendar’ i, tuleb avada tavaline kalendriaken. Selleks peab olema Google konto. Lehe vasakust servast peab leidma kirja “Add calendar”. Selle kõrval asuvad kolm ülestikku asetatud täpikest. Vajutades nimetatud täppidele avaneb dialoog, mille hulgas tuleb valida “From URL”. Avaneb väike aken, mille tühjale reale tuleb kopeerida allpool olev tekst.

https://arstideliit.ee/events/list?tribe-bar-date=2019-01&ical=1&tribe_display=list

Kui tekst on kopeeritud, siis tuleb vajutada “Add calendar” nuppu ja mõne minuti jooksul ilmuvad nähtavale tulevased arstide liidu sündmused.

Microsoft Outlook’ i kalendri lisamine on mõnevõrra keerukam. Liigu Outlooki kalendrivaatesse → leia ülevalt reast ikoon kirjaga “Open Calendar” → avanenud loendist vali “From internet…”→avanenud akna tühjale reale kopeeri allolev tekst →

https://arstideliit.ee/events/list?tribe-bar-date=2019-01&ical=1&tribe_display=list

→ vajuta OK ning kui küsitakse veel midagi, siis ole nõus (vajuta “Yes”). Edasi läheb hetk aega ning kalendri nimekirja (vasakul servas) ilmub kalender nimega Eesti Arstide Liit. Tavaliselt teeb Outlook selle automaatselt nähtavaks. Kui seda ei toimu, siis tuleb kalendri nime kõrval olevasse kastikesse asetada linnukene.

Thunderbirdi seadistamiseks peab sellele olema lisatud kalendri pistikprogramm. Tüüpiliselt on Thunderbirdi programmile lisatud Lightning nimeline kalender, aga programme on teisigi. Lightning’ u kasutamise korral tuleb minna kalendrivaatesse. Vasakul servas, tühjal alal tuleb klõpsutada parema hiire klahviga ning valida avanenud menüüst “Uus kalender”. Avanenud dialoogis ütle, et kalender asub võrgus ja liigu edasi. Järgmises valikus kontrolli, et vorming oleks ICalendar(ICS). Tühjale reale (Asukoht) kopeeri allolev tekst →

https://arstideliit.ee/events/list?tribe-bar-date=2019-01&ical=1&tribe_display=list

→ ja liigu edasi. Anna kalendrile nimi ja nõustudes ilmub see kalendrite nimekirja.